Struktura finansowa

Od dawna wiadomo, że piramidy finansowe oszukują wszystkich. Obiecują ogromne zyski, które w rzeczywistości nie są do osiągnięcia. Taka struktura finansowa polega na tym, że uczestnik piramidy wpłaca pieniądze na konto organizatora.

Na czym polega struktura finansowa?

Struktura finansowa cechuje się tym, że posiada system finansowy, który wykorzystuje różne, alternatywne waluty, dzięki czemu zachowana jest całkowita anonimowość uczestników. Obecnie stosuje się ogromne kary na osoby, które zdecydują się rozpocząć takie piramidy finansowe. Łamią one przepisy, które znajdują się w wielu ustawach. W niektórych piramidach dochodzi do tego, że organizator namawia innych uczestników do tego, aby namawiali innych do wzięcia udziału w całym procesie. W ten sposób organizator myśli, że się wzbogaci. Osoba, która organizuje taką piramidę zazwyczaj wmawia swoim klientom, że w ten sposób mogą oni zyskać wiele pieniędzy. W rzeczywistości jednak nigdy do tego nie dochodzi, a jedyną osobą, która może się wzbogacić jest właśnie organizator takiej piramidy.

Kara dla organizatora

Uczestnik, kiedy zauważy, że bierze udział w nielegalnym procesie ma za zadanie poinformować o tym policję. W ten sposób sam może uniknąć kary. Z całą pewnością znajdą się również inni uczestnicy, którzy wzięli udział w tym procesie. W ten sposób można zyskać więcej świadków, a także dowodów. Piramida finansowa szerzej opisana tutaj, jak widać, jest procesem, który jest w stu procentach nielegalny. Ich mechanizm bardzo często jest maskowany, wtedy kiedy pozornie oferowane jest inwestowanie w różnego rodzaju aktywa, na przykład w nieruchomości lub metale szlachetne. Uczestnicy często dowiadują się o tym, że wzięli udział w nielegalnej piramidzie wtedy, kiedy ona upadła. Piramida finansowa tak na prawdę nie jest trudna do rozpoznania. Jeżeli organizator oferuje nam duże pieniądze i bezpieczeństwo, możemy być pewni, że coś jest nie tak. Nie powinniśmy brać udziału w takich piramidach finansowych, ponieważ wiąże się to z ogromną karą, a także ze stratą pieniędzy. Polskie prawo karne jest bowiem bardzo surowe, jeżeli chodzi o takie nielegalne piramidy finansowe. Aby ustrzec się przed takimi piramidami warto dokładnie sprawdzić ofertę, która jest nam proponowana.  Nie powinny być one stosowane przez żadną osobę. Trzeba unikać ofert podmiotów, które znajdują się na liście Komisji Nadzoru Finansowego. Warto sprawdzić taką listę, na wszelki wypadek.

Piramidy finansowe są całkowicie zakazane. Jest to nielegalny sposób na wzbogacenie się.